30Oca
By: Orhun Özer Açık: 30 Ocak 2016 In: Web Haritaları Comments: 0

1- Star Trek

Star Trek

Bir çoğumuzun Mr. Spock ile tanıdığı Star Trek’ in çok samimi bir hayran kitlesi var. Hatta öylesine içimize yerleşmiş ki Turist Ömer Uzayda filminde Mister Spak olarak karşımıza çıkıp “komputer” i zzııtt nedir ? sorusuyla devrelerini yakıp kahkalar ile delirtmişti. Star Trek’in haritası listedeki en leş harita şimdiden söyleyelim. Ama Star Trek hayranları yinede keyifli dakikalar geçirebilir.
http://www.startrekmap.com/

2- Star Wars

Star-Wars-BB-8-Force-Awakens

JJ Abrams’ın Star Trek gibi el attığı Star Wars’ un son filmi yakın zamanda vizyona girmişti. Zamanın ötesinde animasyon teknikleri kullanılan ilk serisinin ardından hikaye; oyunlar, kitaplar, mini dizi ve animasyonlar ve kendine has üslubu ve mizahıyla efsaneleşti ve portakal filelerinin etiketlerinde bile kendini gösterdi. Star Wars Haritası biraz eğlencesiz ama Star Wars evrenini detaylı bir şekilde inceleyebiliyoruz.

http://www.swgalaxymap.com/

3- Yüzüklerin Efendisi

yydkeqyi8hab69esoqv5bg3vvih

Tolkien’in Orta Dünya kurgusunun bir parçası olan efsane romanından sinemaya uyarlanması ile büyük üne kavuşan Yüzüklerin Efendisi serisi fantastik edebiyat ve sinema dünyasında mihenk taşı sayılabilir. Kitaplarda haritanın ayrı bir yeri var, kurgu ve kahramanların seyahatleri, dağların şehirlerin konumları ve etrafındaki coğrafya ırkların güçlerini de etkiliyor. Yüzüklerin Efendisi haritasında Frodo’nun yolcuğu kronolojik ve interaktif olarak incelenebiliyor ve oldukça keyifli. Yüzüklerin Efendisi hayranlarının gerçekten eğlenebileceği bir harita olmuş.

http://lotrproject.com/map/

4- Hobbit

meet-the-13-full-size-actors-playing-dwarves-in-the-hobbit

Yüzüklerin Efendisi hikayesinin öncesindeki dönemde geçen Hobbit, Tolkien tarafından ilk olarak bir çocuk romanı olarak yazılmış ve o dönemde büyük beğeni toplamıştı. Yakın dönemde Peter Jackson tarafından sinemaya üçleme şeklinde uyarlanan hikaye benzer bir başarı yakalamıştı. Hobbit hikayesinde haritadaki şifrenin çözülmesi kritik anlardan biriydi. Hobbit haritasında Bilbo’nun cücelerle çıktığı yolculuğu kronolojik olarak inceleyebiliyoruz.

http://lotrproject.com/thehobbit/map

 

5- Game Of Thrones

737914f4-898b-463c-8eae-4aa8cef62d59

George R. R. Martin’in romanında diziye çevrilen Taht Oyunları efsane entrikaları ile akılda kalan bir yapım. İngiltere’de 1455-1485 yılları arasında gerçekleşen Güller Savaşın’ndan esinlenerek yazılan roman bünyesinde çok farklı kurgulanmış kültürleri ve dilleri barındırıyor. Haritada karakterleri tek tek kronolojik olarak inceleyebilmenin yanında şehirler hakkında da bilgi edinebiliyoruz. Westeros’da hikayenin akışını değiştiren olayların yaşandıkları şehirler ve coğrafyalar harita ile birlikte bakılınca daha bir mantıklı hale geliyor. GOT fanları için oldukça eğlenceli bir harita.

http://quartermaester.info/

Leave reply:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir